Представлен смартфон среднего уровня LG K8 на платформе Android Marshmallow

 

Се middling K8 LG, која продолжува К-серијата за оваа година, вклучувајќи го и достапни gadgets, со најновата верзија на Android, стилски дизајн и добро пополнување.

Врз основа на LG K8 лежи MediaTek MT6735 со 4 јадра. Резолуција 5-инчен екран IPS 1280×720 пиксели. Во улога на оперативниот СИСТЕМ Андроид 6.0 Слез, надополнети со заштитен школка.

Достапни од 1,5 GB RAM и 8 GB внатрешна меморија, 5 и 8-мегапикселна фото модул (основен со блиц), поддршка на LTE, батеријата 2125 mAh, MicroSD слот.

Дизајнот на уредот е идентичен со порано претставници на линија (стакло 2.5 D на предниот панел и заден панел под обврзувачки»).

Првиот нов осветлена на унгарската веб-сајт, но ќе биде достапен во неколку други Европски земји.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.